167223J250A-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
167223J250A-F
설명:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 167
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.022 µF