Conxall/Switchcraft
제품 번호:
16980-5SG-522
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PLUG FMALE 5POS GOLD CRIMP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.2955
$11.2955
10
$10.01015
$100.1015
25
$9.62502
$240.6255
50
$9.24008
$462.004
100
$8.7267
$872.67
250
$7.956668
$1989.167
500
$7.443326
$3721.663
1000
$6.827327
$6827.327
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Cable Opening | 0.220" ~ 0.230" (5.59mm ~ 5.84mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Conxall/Switchcraft |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Data, Industrial, Instrumentation, Medical |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Black |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | B |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | Micro-Con-X® |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 16980-5S |