Panasonic Electronic Components
제품 번호:
16TQC33MYFS
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP TANT POLY 33UF 16V 2917
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.653
$1.653
10
$1.3376
$13.376
50
$1.16698
$58.349
100
$1.021155
$102.1155
500
$0.778031
$389.0155
1000
$0.680789
$680.789
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Manufacturer Size Code | D12 |
| Height - Seated (Max) | 0.049" (1.25mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40mOhm @ 100kHz |
| Series | POSCAP™ TQC |
| Type | Molded |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 33 µF |
| Features | General Purpose |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 16TQC |