Amphenol RF
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.887
$10.887
10
$9.8002
$98.002
25
$9.23172
$230.793
50
$8.99498
$449.749
100
$8.75824
$875.824
250
$7.811394
$1952.8485
500
$7.33799
$3668.995
1000
$6.48583
$6485.83
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 1500 V |
| Mating Cycles | 500 |
| Product Status | Active |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Insulator, 1 Nut |
| Number of Ports | 1 |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Mfr | Amphenol RF |
| Features | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Insertion Loss | 0.15dB |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | - |
| Cable Group | RG-402 (.141" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Connector Style | N Type |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Solder |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Solder |
| Body Finish | White Bronze |
| Impedance | 50Ohm |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Base Product Number | 1721 |