Hammond Manufacturing
제품 번호:
1750Y
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$102.5145
$102.5145
10
$99.1002
$991.002
25
$92.2659
$2306.6475
50
$85.43141
$4271.5705
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Frequency Range | 70Hz ~ 15kHz |
| Insertion Loss | - |
| Impedance - Primary (Ohms) | 6.2kCT |
| Termination Style | Wire Leads |
| Height - Seated (Max) | 3.123" (79.32mm) |
| Voltage - Isolation | - |
| Approval Agency | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.500" L x 3.328" W (63.50mm x 84.53mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.625 lb (283.5 g) |
| Transformer Type | Push-Pull Audiophile, Ultra-Linear - Tube Output |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | 480mOhm |
| Series | 1750 |
| Impedance - Secondary (Ohms) | 8 |
| DC Resistance (DCR) - Primary | 289Ohm |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Return Loss | - |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 27.87:1 |
| Package | Box |
| Frequency Response | ±1dB |
| Base Product Number | 1750 |
| Power Level | 15W |