TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1776038-5
패키지:
-
배치:
-
설명:
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 5.08MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.976
$1.976
10
$1.76415
$17.6415
25
$1.7556
$43.89
50
$1.73774
$86.887
100
$1.594385
$159.4385
250
$1.585436
$396.359
500
$1.442119
$721.0595
1000
$1.289844
$1289.844
5000
$1.137568
$5687.84
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.341" (8.66mm) |
| Contact Tail Length | 0.126" (3.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Positions Per Level | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | Buchanan |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1776038 |