NMB Technologies Corporation
제품 번호:
17PM-K455-00VS
패키지:
-
배치:
-
설명:
STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$55.0145
$55.0145
5
$54.0626
$270.313
10
$53.1145
$531.145
25
$52.16564
$1304.141
50
$51.21716
$2560.858
100
$50.458395
$5045.8395
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Accuracy | ±5% |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 48.15 / 340 |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Features | Flatted Shaft |
| Coil Type | Unipolar |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Rotor Inertia | 75gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | - |
| Coil Resistance | 7.3 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm) |
| Mounting Hole Spacing | 1.220" (31.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.984" (25.00mm) |
| Weight | 0.772 lb (350.17 g) |
| NEMA Frame Size | 17 |
| Series | 17PM |
| Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 17PM |