TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1903535-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER R/A 5POS 2.5MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.741
$0.741
10
$0.7201
$7.201
100
$0.581115
$58.1115
500
$0.514501
$257.2505
1000
$0.450946
$450.946
5000
$0.393442
$1967.21
10000
$0.366206
$3662.06
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.285" (7.25mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 5 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Series | Grace Inertia, GIC |
| Contact Shape | Rectangular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.110" (2.79mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 1903535 |