Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
1938-0-00-15-00-00-03-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.28025
$2.8025
25
$0.247
$6.175
50
$0.22686
$11.343
100
$0.21793
$21.793
250
$0.195662
$48.9155
500
$0.186789
$93.3945
1000
$0.155658
$155.658
2500
$0.14231
$355.775
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Length - Above Flange | 0.537" (13.64mm) |
| Termination | Press-Fit, Knurled |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 1938 |
| Length - Overall | 0.567" (14.40mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.057" (1.45mm) |
| Flange Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.020" (0.51mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 1938-0 |