onsemi
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.2945
$0.2945
10
$0.24415
$2.4415
100
$0.12958
$12.958
500
$0.085272
$42.636
1000
$0.057988
$57.988
2000
$0.052307
$104.614
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | Axial |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 1 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 1N4002 |