1N5234B/TR
Microchip Technology
제품 번호:
1N5234B/TR
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
DO-35 (DO-204AH)
설명:
VOLTAGE REGULATOR
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 4 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Power - Max 500 mW
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms