1PGSMA150Z R3G
Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
1PGSMA150Z R3G
패키지:
DO-214AC (SMA)
설명:
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 114 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Power - Max 1.25 W
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1000 Ohms