TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
2-179276-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER R/A 2POS 5.08MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.204
$2.204
26
$1.958092
$50.910392
104
$1.778419
$184.955576
442
$1.768396
$781.631032
962
$1.60855
$1547.4251
4914
$1.328803
$6529.737942
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.368" (9.35mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose, Industrial |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Series | Dynamic D-3200 |
| Contact Shape | Rectangular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.150" (3.81mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 179276 |