Molex
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.142" (3.60mm) |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyetherimide (PEI) |
| Series | MultiCat 205925 |
| Connector Type | Plug |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.142" (3.60mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 205925 |