CTS Electrocomponents
제품 번호:
209-7LPST
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9975
$0.9975
10
$0.96045
$9.6045
25
$0.89756
$22.439
100
$0.779475
$77.9475
250
$0.70927
$177.3175
500
$0.657552
$328.776
1000
$0.60952
$609.52
2500
$0.554116
$1385.29
5000
$0.51717
$2585.85
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 7 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Voltage Rating | 20VDC |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.180" (4.57mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 209 |
| Body Material | - |
| Length | 0.758" (19.25mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Features | Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |