TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
215307-7
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.26065
$12.6065
104
$1.124382
$116.935728
520
$1.006382
$523.31864
1040
$0.900762
$936.79248
4992
$0.832438
$4155.530496
10088
$0.745465
$7520.25092
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.276" (7.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 31.5µin (0.80µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 98.4µin (2.50µm) |
| Insulation Material | Polyester, Glass Filled |
| Series | AMPMODU HV-100 |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Green |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 215307 |