226KXM050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
제품 번호:
226KXM050M
설명:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
재고 : 53771
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 95.2 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5357Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 238 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.18 Ohms