/ Memory / 23K640T-E/SN
minImg
23K640T-E/SN
Microchip Technology
제품 번호:
23K640T-E/SN
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
8-SOIC
설명:
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Clock Frequency 20 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 8K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 64Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology SRAM
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V