252A124B40NA
CTS Electrocomponents
제품 번호:
252A124B40NA
제조업체:
CTS Electrocomponents
설명:
JOYSTICK 120K OHM 2 AXIS TH
사용자 가이드
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish -
Product Status Obsolete
Operating Force 2.000gfm
Voltage - Supply -
Output Analog (Resistive)
Voltage Rating - AC 50 V
Electrical Life 1,000,000 Cycles
Contact Material -
Mfr CTS Electrocomponents
Features -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Termination Style PC Pin
Functions, Extra -
Actuator Type Joystick
Panel Cutout Dimensions -
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Through Hole
Resistance 120 kOhms
Series 252
Type Joystick, 2 - Axis
Voltage Rating - DC 5 V