/ Film Capacitors / 25MU156MD35750
minImg
25MU156MD35750
Rubycon
제품 번호:
25MU156MD35750
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP FILM 15UF 20% 25VDC 2220
재고 : 770
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Acrylic, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PMLCAP®, MU
Voltage Rating - DC 25V
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 15 µF