25WXA1000MEFCG412.5X16
Rubycon
제품 번호:
25WXA1000MEFCG412.5X16
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Ripple Current @ Low Frequency 670 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series WXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 804 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF