25ZLJ1000M10X20
Rubycon
제품 번호:
25ZLJ1000M10X20
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
재고 : 39343
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.5 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ZLJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 28 mOhms