Weidmüller
제품 번호:
2618150000
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 120V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$29.26
$29.26
10
$27.79795
$277.9795
25
$26.33476
$658.369
50
$24.87176
$1243.588
100
$23.40876
$2340.876
250
$21.945684
$5486.421
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 7 mA |
| Coil Resistance | 17.1 kOhms |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 43 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | TERMSERIES |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | Weidmüller |
| Must Operate Voltage | 88 VAC |
| Release Time | 50 ms |
| Features | Lighted Indicator, RC Circuit, Socket Included |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Box |