2727R-19G
API Delevan Inc.
제품 번호:
2727R-19G
제조업체:
API Delevan Inc.
설명:
FIXED IND 330UH 100MA 19 OHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Ratings -
Series 2727R
Inductance 330 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical
Frequency - Self Resonant 4.4MHz