TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
2825274-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
2P VAL-U-LOK HCS VRTHDR W/PGS GW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.57
$0.57
10
$0.54815
$5.4815
80
$0.527374
$42.18992
690
$0.391495
$270.13155
1380
$0.34313
$473.5194
5520
$0.299374
$1652.54448
10350
$0.28501
$2949.8535
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.504" (12.80mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Lock, Glow Wire Compliant |
| Pitch - Mating | - |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Lighting, Medical |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | VAL-U-LOK |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.165" (4.20mm) |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.138" (3.50mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 2825274 |