Phoenix Contact
제품 번호:
2903293
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 6A 120V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$22.4675
$22.4675
5
$20.9988
$104.994
10
$19.3192
$193.192
50
$17.84898
$892.449
100
$17.008895
$1700.8895
250
$15.95905
$3989.7625
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 23 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RIF |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 20 ms |
| Features | Lighted Indicator, Socket Included, Varistor |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |