TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
292185-8
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT MINI-DRAWER 12P PNL MT
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 12 |
| Voltage Rating | 250V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | - |
| Connector Usage | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Mini-Drawer |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Mini-Drawer |
| Connector Type | Receptacle |
| Pitch | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Contact Layout, Typical | 8 Signal, 4 Power |
| Base Product Number | 292185 |