Phoenix Contact
제품 번호:
2961419
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 120V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.5805
$11.5805
10
$10.8224
$108.224
50
$9.95638
$497.819
100
$9.198945
$919.8945
250
$8.765992
$2191.498
500
$8.224853
$4112.4265
1000
$7.532208
$7532.208
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 7 mA |
| Coil Resistance | 8.1 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | REL-MR |
| Operate Time | 12 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 9 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |