2EZ5.1D5/TR12
Microsemi Corporation
제품 번호:
2EZ5.1D5/TR12
제조업체:
Microsemi Corporation
패키지:
DO-204AL (DO-41)
설명:
DIODE ZENER 5.1V 2W DO204AL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Power - Max 2 W
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms