Rohm Semiconductor
제품 번호:
2SA2094TLQ
제조업체:
패키지:
TSMT3
배치:
-
설명:
TRANS PNP 60V 2A TSMT3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.36385
$3.6385
100
$0.27132
$27.132
500
$0.213199
$106.5995
1000
$0.164749
$164.749
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 100mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TSMT3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-96 |
| Power - Max | 500 mW |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 100mA, 2V |
| Base Product Number | 2SA2094 |