Rohm Semiconductor
제품 번호:
2SAR586D3TL1
제조업체:
패키지:
TO-252
배치:
-
설명:
TRANS PNP 80V 5A TO252
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.159
$1.159
10
$0.94525
$9.4525
100
$0.73549
$73.549
500
$0.62339
$311.695
1000
$0.507813
$507.813
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 320mV @ 100mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Supplier Device Package | TO-252 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 10 W |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 3V |
| Base Product Number | 2SAR586 |