onsemi
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8075
$0.8075
10
$0.703
$7.03
100
$0.48659
$48.659
500
$0.406581
$203.2905
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 320MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 60mA, 3A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Supplier Device Package | TP |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Power - Max | 1 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | 2SB1205 |