TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
제품 번호:
2SKF132AEL01
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH KEYLOCK 2POS SPST 1A 120V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$49.6945
$49.6945
50
$47.20797
$2360.3985
100
$44.36842
$4436.842
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Key Removable Positions | All |
| Number of Positions | 2 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Flat Key |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC) |
| Angle of Throw | 90° |
| Contact Finish | - |
| Depth Behind Flange | 43.20mm |
| Circuit | SPST |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SKF |
| Switch Function | Off-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 2SKF |