STMicroelectronics
제품 번호:
2STBN15D100
제조업체:
패키지:
D²PAK (TO-263)
배치:
-
설명:
TRANS NPN DARL 100V 12A D2PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.292
$1.292
10
$1.0602
$10.602
100
$0.824315
$82.4315
500
$0.698706
$349.353
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 12 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.3V @ 4mA, 4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | D²PAK (TO-263) |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Power - Max | 70 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 750 @ 3A, 3V |
| Base Product Number | 2STBN15 |