STMicroelectronics
제품 번호:
2STC4467
제조업체:
패키지:
TO-3P
배치:
-
설명:
TRANS NPN 120V 8A TO3P
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.527
$2.527
10
$2.0995
$20.995
100
$1.67086
$167.086
500
$1.413771
$706.8855
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 20MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 300mA, 3A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 120 V |
| Supplier Device Package | TO-3P |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Power - Max | 80 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 3A, 4V |
| Base Product Number | 2STC |