CNC Tech
제품 번호:
3020-40-0300-00-TR
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER SMD 40POS 2.54MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
300
$1.763076
$528.9228
600
$1.712708
$1027.6248
900
$1.561591
$1405.4319
1500
$1.410465
$2115.6975
3000
$1.360086
$4080.258
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.354" (9.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | CNC Tech |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Keying Slot, Pick and Place |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 40 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Insulation Material | Polyamide (PA9T), Nylon 9T |
| Series | - |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 3020-40 |