TE Connectivity Measurement Specialties
제품 번호:
3038-0050
패키지:
Hermetic LCC
배치:
-
설명:
ACCEL 50G ANALOG HERMETIC LCC
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Sensitivity (LSB/g) | - |
| Sensitivity (mV/g) | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Acceleration Range | ±50g |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Hermetic LCC |
| Series | - |
| Type | Analog |
| Package / Case | 8-LCC |
| Voltage - Supply | 5V |
| Bandwidth | 1kHz |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Axis | Z |
| Base Product Number | 3038 |