TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
324054
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RING CIRC 2AWG #3/8 CRIMP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.664
$8.664
10
$7.5525
$75.525
25
$7.35376
$183.844
50
$7.15502
$357.751
100
$6.71783
$671.783
250
$6.678082
$1669.5205
500
$6.280583
$3140.2915
1000
$5.604829
$5604.829
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Width - Outer Edges | 0.711" (18.06mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 2 AWG |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Thickness | 0.057" (1.45mm) |
| Series | Terminyl |
| Length - Overall | 2.063" (52.40mm) |
| Insulation Diameter | 0.468" (11.89mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 3240 |