SMC Diode Solutions
제품 번호:
32CTQ030
제조업체:
패키지:
TO-220AB
배치:
-
설명:
30A, 30V, TO-220AB, SCHOTTKY REC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.1495
$1.1495
10
$0.93765
$9.3765
100
$0.72941
$72.941
500
$0.61826
$309.13
1000
$0.503642
$503.642
2000
$0.474116
$948.232
5000
$0.451544
$2257.72
10000
$0.430702
$4307.02
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.75 mA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 30 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 32CTQ |