Vishay Sprague
제품 번호:
34D118G040HS2
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 1100UF 40V AXIAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.604 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.875" Dia x 3.125" L (22.22mm x 79.38mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 337mOhm |
| Series | 34D |
| Package / Case | Axial, Can |
| Mfr | Vishay Sprague |
| Capacitance | 1100 µF |
| Package | Bulk |