Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
350-10-114-00-006000
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.4225
$2.4225
10
$2.19925
$21.9925
25
$2.06492
$51.623
50
$1.97505
$98.7525
100
$1.885275
$188.5275
250
$1.705744
$426.436
500
$1.571072
$785.536
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.110" (2.79mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.142" (3.61mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 10.0µin (0.25µm) |
| Insulation Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT) |
| Series | 350 |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.110" (2.79mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.394" (10.00mm) |
| Base Product Number | 350-10 |