380LQ222M180K452
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
380LQ222M180K452
설명:
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 180 V
Ripple Current @ Low Frequency 4.92 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 98mOhm @ 120Hz
Series 380LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.89 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 µF