380LQ391M315K022
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
380LQ391M315K022
설명:
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Ripple Current @ Low Frequency 2.01 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 510mOhm @ 120Hz
Series 380LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.81 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 390 µF