381LX331M160H022
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
381LX331M160H022
설명:
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 381LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF