/ Tape / 3M 4952 CIRCLE-1.25"-500
minImg
3M 4952 CIRCLE-1.25"-500
3M (TC)
제품 번호:
3M 4952 CIRCLE-1.25"-500
제조업체:
3M (TC)
설명:
TAPE DBL COAT 1 1/4" DIA 500/RL
사용자 가이드
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Usage -
Thickness - Adhesive 0.0420" (42.0 mils, 1.067mm)
Color White
Backing, Carrier Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ 4952
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 160°F (71°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia