/ Tape / 3M 966 CIRCLE-1.250"-250
minImg
3M 966 CIRCLE-1.250"-250
3M (TC)
제품 번호:
3M 966 CIRCLE-1.250"-250
제조업체:
3M (TC)
설명:
TAPE ADHSV TRAN 1 1/4" DIA 250RL
사용자 가이드
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Usage -
Thickness - Adhesive 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Color -
Backing, Carrier Densified Kraft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0038" (3.8 mils, 0.097mm)
Thickness 0.0061" (6.1 mils, 0.155mm)
Series 966
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia