Rubycon
제품 번호:
400LXW120MEFR16X35
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.617
$4.617
10
$3.7202
$37.202
50
$3.1996
$159.98
100
$2.90187
$290.187
500
$2.15783
$1078.915
1000
$2.009012
$2009.012
2500
$1.934599
$4836.4975
5000
$1.897397
$9486.985
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 880 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.76 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |