/ Crystals / 406C11C19M44000
minImg
406C11C19M44000
CTS-Frequency Controls
제품 번호:
406C11C19M44000
설명:
CRYSTAL 19.4400MHZ 16PF SMD
사용자 가이드
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Series 406
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.44 MHz