TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
42098-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN QC TAB 14-18AWG 0.250 CRIMP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.2185
$0.2185
10
$0.1824
$1.824
25
$0.16226
$4.0565
50
$0.15143
$7.5715
100
$0.140695
$14.0695
250
$0.124412
$31.103
500
$0.119016
$59.508
1000
$0.097375
$97.375
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.620" (15.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 1.107" (28.12mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 42098 |