450HXK220MEPASN22X40
Rubycon
제품 번호:
450HXK220MEPASN22X40
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.42 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series HXK
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.988 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 220 µF